Srpen 2011

JAG

30. srpna 2011 v 22:57 | jac-kie |  JAG

Judge Advocate General - Úřad vojenské prokuratury

Harmon Rabb a jeho kolegové z vojenské prokuratury vyšetřují případy na palubách lodí, vojenských ponorek i letadel. Žalují a obhajují ty, kteří jsou v armádě obviněni ze zločinů, vražd, velezrady a terorismu. Při své práci se elitní právníci setkávají s nejrůznějšími zločiny, týkajícími se zaměstnanců vojenských námořních sil. Řeší případy z války v Perském zálivu, operace Pouštní bouře, Bosny i Kosova, ale i závažná témata diskriminace žen či homosexuálů v armádě.

Harmon Rabb byl původně vojenským pilotem, stejně jako jeho otec, sestřelený za války ve Vietnamu. Poté, co Harm jen o vlásek přežil havárii svého F-14 Tomcatu při nočním přistání na bouří zmítané letadlové lodí, u něj byla diagnostikována šeroslepost. Stal se tedy právníkem a byl převelen do úřadu vojenské prokuratury, spadajícího pod Navy.

Hlavní postavy

David James Elliott...Harmon 'Harm' Rabb
Catherine Bell...Sarah 'Mac' MacKenzieová
Patrick Labyorteaux...Bud Roberts
Karri Turner...Harriet Simsová
John M. Jackson...admirál Albert Jethro 'A.J.' Chegwidden
Zoe McLellan...Jennifer Coatesová
Chuck Carrington...Jason Tiner
Scott Lawrence...Sturgis TurnerRob Morrow - Životopis

19. srpna 2011 v 20:21 | jac-kie |  Vražedná čísla
Celé jméno: Rob Alan Morrow
Datum narození: 21.9. 1962
Místo narození: New Rochelle, New York, USA
Znamení: Panna
Výška: 178 cm

Po studiích v New Yorku zahájil činnost především na divadle. Je jedním ze zakladatelů newyorského divadelního souboru Naked Angels.
Účinkoval také v televizi. Vytvořil jednu z hlavních úloh v seriálu Tattingers (1988-89), a často vystupoval jako host (např. seriály Spenser: For Hire, Everything. Velkou popularitu a nominace na cenu Emmy i na Zlatý glóbus (1992, 1993, 1994) mu přinesla postava doktora Joela Fleischmana v dramatickém seriálu Northern Exposure (1990-95).
Na filmovém plátně se sice objevil už v 80. letech, ale filmu se věnuje soustavně teprve od poloviny 90. let, kdy zaujal úlohou právníka Richarda N. Goodwina, jehož přičiněním jsou odhaleny machinace v pozadí oblíbené televizní soutěže, v psychologickém dramatu Otázky a odpovědi (režie Robert Redford).
Obhájcem práva se stal i v následujícím psychologickém dramatu Poslední tanec (režie B. Beresford), kde ztělesnil mladého právníka z guvernérova amnestujícího úřadu Ricka Hayese, který se marně snaží prosadit milost pro vězeňkyni z cely smrti (Shalon Stone).
Jako režisér debutoval krátkým autorským snímkem The Silent Alarm (1993; plus scénář), po němž natočil s větším časovým odstupem celovečerní melodrama Maze, jehož hrdina - Rob Morrow - je postižen Tourettovým syndromem.
Od roku 1998 je ženatý s herečkou Debbon Averovou, s níž má dceru Tu Simone (nar. 2001).

Pomáhat můžeš i TY !!!

Otevři oči!Zachraňte tuleně