Březen 2009

Momentka 8 (atlantis)

31. března 2009 v 13:14 | jac-kie |  Momentky


Momentka 7

31. března 2009 v 11:15 | jac-kie |  Momentky

Rodney McKay

30. března 2009 v 20:43 | jac-kie |  Stargate - videa
Ještě jednou Canadian Idion, ale tentokrát zase trochu jinak.
Nemůžu si pomoct, Rodney je prostě SUPER!!!POZNÁVAČKA 2

30. března 2009 v 10:58 | jac-kie |  POZNÁVAČKY
Poznáte kdo se skrývá na těchto 7 obrázcích??
Myslím, že to není tak těžké.
A napište co na diplom.
klik na další článek

BLESKOVKA 9

29. března 2009 v 10:16 | jac-kie |  BLESKOVKY
Po dlouhé době jsem se zase rozhodla udělat malou bleskovku, tak doufám že se vás zapojí co nejvíc
1) ahojky
2) jak se vede??
3) taky je u vás dneska tak hnusně??
4) chodíte na výlety??
5) kde jste byli naposled??
6) máte rádi jaro?? já ho miluju ;o)
7) tak to bude asi tak všechno
8) co na diplom??
9) pápá

Universe bude nejtemnější Hvězdná brána, říká Robert Carlyle

28. března 2009 v 12:07 | jac-kie
Podle představitele postavy dr. Nicholase Rushe čeká s příchodem nového seriálu na tradiční fanoušky Hvězdné brány překvapení. "Universe se od původních Stargate seriálů odlišuje mnohem temnějším laděním. Nepůjde ani tolik o interakci s mimozemskými druhy, spíše se dění bude točit kolem samotného přežití na lodi." Jen pro připomenutí, seriál se bude točit kolem několika lidí, kteří se shodou okolností ocitnou na palubě antického plavidla Destiny. "Nepočítalo se s tím, že tým na lodi zůstane a proto je naprosto nevhodně vybaven. Více než kdy dřív bude seriál vystavěn na vztazích postav a hereckých schopnostech jejich představitelů."

Jako příklad temnější podstaty příběhu Universe Carlyle uvedl 3 úmrtí v prvních třech hodinách seriálu, těšit se můžeme také na sebevraždu v třetím díle. Naštěstí se však nemusíme obávat absence humoru, který je pro Hvězdnou bránu typický - hlavně David Blue (který hraje postavu jménem Eli Wallace) prý tvoří jakýsi komický reliéf seriálu.
(Zdroj: GW)Carson Beckett / Paul McGillion - životopis

27. března 2009 v 15:44 | jac-kie |  Carson Beckett / Paul McGillion
Doktor Beckett je hlavním lékařem na Atlantis. Je Skot a dobrý přítel doktora McKaye. Původně byl přiřazen jen na základnu v Antarktidě, aby později následoval expedici do galaxie Pegasus. Objevil tzv. ATA gen, který umožňuje vybraným lidem ovládat antickou technologii, protože sám tento gen má. Přišel i na to, jak gen uměle implantovat, tedy vynalezl genovou terapii, jež první podstoupil doktor McKay. Tato terapie se ujala a ačkoliv je účinná jen u 48% lidí, většina lidí, mířících po znovu spojení Atlantis se Zemí, tuto terapii podstupuje, aby tak mohli piloti ovládat Jumpery a vědci antická zařízení. Jeho přísaha a lékařská etika dostala několikrát zabrat, když např. pomohl rase Hoffanů ve vývoji látky, zabíjející Wraithy a 50% lidí, kteří ji použijí. Utrpěl tehdy osobní ztrátu v podobě smrti jedné z Hoffanských vědkyň, která zemřela po použití právě tohoto séra. Je považován za jednoho z předních expertů na biologii Wraithů, ale jeho retrovirus, který vymyslel a jež by měl Wraithy přeměnit na lidi, způsobil víc škody než užitku. Když byl použit jako zbraň, Beckett měl oprávněné námitky a později tento výzkum raději uzavřel a dál se mu nevěnoval. Z jeho pokusů totiž vzešli jen další nepřátelé, v čele s Wraithem Michealem, přeměněného z Wraitha v člověka a zpět.

Tak jak je to vlastně s tím SGA filmem?

27. března 2009 v 15:35 | jac-kie |  Atlantis - NOVINKY
Před časem se internetem začaly šířit zprávy, že produkce SGA filmu byla pozastavena. Nepomáhali ani herci, kteří sami ještě nedostali do ruky ani smlouvy a tak fanoušci začali trochu panikařit.
Joe Mallozzi se teď snaží uvést tyhle zprávy na pravou míru. Podle něj se film určitě natočí, jen se jeho natáčení posouvá. Původně se mělo točit v létě, ale teď to vypadá spíš na natáčení na podzim, s premiérou někdy v roce 2010. A to ještě kdoví jestli.
Rachel Luttrell v nedávném rozhovoru řekla něco o tom, že se čeká na výsledky sledovanosti SGU na podzim a taky jak dopadne SG1 film. Joe Mallozzi na druhou stranu tvrdí, že SGU vznik filmu vůbec neovlivňuje. A teď si vyberte. Člověk (ať už fanoušek či ne) by měl spíš věřit Mallozzimu, který je šéfem celého SGA ansámblu, ale jak známo, není na jeho informace moc spolehnutí. Ovšem Rachel je zase "jen" herečka a herci se dozvídají informace jako poslední. Takže shrnuto a podtrženo, film bude, ale neví se kdy. MGM dala filmu zelenou a pracuje se na scénáři, teď se snaží najít okno v rozvrzích herců, což v případě Rachel nebo Jasona problém nebude. S Davidem Hewlettem, Joe Flaniganem či Robertem Picardem je to už horší.
Každopádně to vypadá, že SGA trpí syndromem prostředního dítěte, kdy to nejstarší (SG1) si jede už víceméně samo bez většího navádění, a nejmladší (SGU) je naopak vymazlený benjamínek, který potřebuje péči. Atlantis fanoušci se tedy musí naučit být trpěliví, ale, časem, se vytouženého filmu dočkají.


COMIC CON

26. března 2009 v 21:29 | jac-kie |  Comic con


Dr. Radek Zelenka (David Nykl)

25. března 2009 v 13:22 | jac-kie |  Dr. Radek Zelenka / David Nykl
Radek pochází z České Republiky a na Atlantis zastupuje jak jinak než Českou republiku. Po Rodneym je Radek nejlepší vědec ve městě. Ovládá Antickou technologii, ale antický gen nemá. Ten se u něj neujal ani po vytvoření umělého genu.
Radek už několikrát pomohl zachránit město nebo aspoň pomáhal Rodneymu. To on přišel na to, jak zachránit Johnův tým, když uvízli s jumperem v bráně. Také objevil otevírání dveří v hangáru s jumpery.
Objevil se ve 32 epizodách Atlantis a dokonce i ve Stargaet SG-1, sice tam nebyl moc dlouho, ale byl. Občas si v seriálu krásně česky zanadává a v 17 díle 1. série má proslov dlouhý kolem minuty, samozřejmě v češtině.

Výhružný dopis na stránkách Star Treku

24. března 2009 v 13:39 | jac-kie |  Ostatní
Vím, že je tohle trochu od tématu blogu, ale nemohla jsem sem tuto zprávu nedat, příjde mi to docela zajímavé. A co vám??

Jak se zdá, nedávný podivný útok na stránky Star Trek linie Festivalu fantazie, TrekFestu 008, pokračuje! Změnil se nejen celý vzhled webu, nýbrž útočník zanechal i nepřehlédnutelnou stopu v podobě výhružného prohlášení. Administrátoři si zatím nejsou schopni jeho původ vysvětlit, ale kontroly nad stránkami se nechtějí vzdát bez boje.
Situaci pro vás budeme i nadále sledovat ZDE

klik na celý článek


OMLUVA

22. března 2009 v 13:38 | jac-kie |  Ostatní
Všem se vám moc a moc omlouvám, že sem nepřidávám nové článečky a obrázky, ale nějak nestíhám... mám toho moc. Doufám, že se na mě zato nezlobíte, hned jak zase budu mít více času, určitě sem začnu opět přidávat nové a nové článečky.

Momentka 6

22. března 2009 v 13:32 | jac-kie |  Momentky

Momentka 5

19. března 2009 v 21:43 | jac-kie |  Momentky
Pomáhat můžeš i TY !!!

Otevři oči!Zachraňte tuleně