Leden 2009

Amanda and Rick

31. ledna 2009 v 11:39 | jac-kie |  Jack a Sam

Christopher Judge ve Stargate Worlds studiu

31. ledna 2009 v 11:28 | Stargate Worlds |  Teal'c / Christopher Judge

Christopher Judge ve Stargate Worlds studiu

Herec Christopher Judge (Teal'c) se zastavil ve Stargate Worlds studiu. Setkal se s tvůrci hry a podíval se jak probíhá vývoj hry. Judge, který sám velmi rád hraje hry, dal vědět na Comic Conu, že by se rád podíval na to jak probíhá vývoj hry. Studio mu vyšlo vstříc a umožnilo mu prohlídku. Zde jsou citace od některých vývojářů kteří měli možnost setkat se Christopherem:

"Nikdy jsem si nemyslel, že jsem ten typ, kterého něco vyvede z míry a cítí se jako pubertální holka (nic proti pubertálním holkám), když jsem poznal hvězdu jako je Judge, ale zřejmě fakt jsem. Byl naprosto úžasný, byla sním velká zábava. Byl zvídavý, povzbuzující a hodně se smál. Byl velmi zaujat naší prací. Náš Jaffa Jim P. je vyšší než SG-1 Jaffa. Je to skvělý chlap a zdá se že byl hrou velmi zaujat... velmi se zajímal o to co mu kdo může říct nebo ukázat. Přinesl přátelskou atmosféru kdekoliv přišel, jeho skvělá osobnost ho udělala součástí týmu. Ten chlap má styl!"

Zdroj: gateworld.net

Rozhovor pro GateWorld

31. ledna 2009 v 11:15 | www.stargate-sg1.sff.cz |  Daniel Jackson / Michael Shanks
Michael Shanks - rozhovor pro GateWorld
Michael Shanks, všichni ho známe jako představitele doktora Daniela Jacksona. V rozhovoru pro GateWorld mluvil Michael o filmech a o Danielově roli v obou příbězích. Rovněž v něm podává informace o Rage of Angels, jeho nadcházejícím projektu, kde spolupracuje se svým kolegou Christopherem Judgem (Teal'c).

Celý rozhovor s hercem Michalem Shanksem pro GateWorld můžete zhlédnout zde.
My vám ale poskytujeme přepis, který pro stargate-sg1.sff.cz přeložila sarah.mac.mackenzie, které moc děkujeme.

Život po ukončení Hvězdné brány pro dr. Daniela Jacksona pokračuje - jeho představitel Michael Shanks se objevil ve své roli v obou filmech - StarGate: The Ark of Truth a StarGate: Continuum. Nyní jsou oba filmy dostupné, tak jsme chtěli ještě jednou prodiskutovat oba tyto projekty.
Redaktor stránek GateWorld Chad Colvin se v květnu sešel Michalem, hodinu poté co si sedli ke sledování Continua se členy natáčecího štábu a hrstkou fanoušků, kteří navštívili Creation Entertainment's Vancouver Stargate convention ("Stárgejťáckej" con Creation Entertainment ve Vancouveru). V rozhovoru mluvil Michael o obou DVD a o Danielově roli v obou příbězích, a také nám podal informace o Rage of Angels, jeho nadcházejícím projektu, kde spolupracuje se svým kolegou Christopherem Judgem. Rozhovor s Michalem pro GateWorld trval 8 minut.

Archa pravdy má vysokou prodejnost a vypadá to, že to bude ještě pokračovat po nějaký čas. Jak Michael pociťuje úspěch - podle Michaela je to skvělé, mluví o tom, že nikdo nevěděl, co od nich jako herců SG očekávat. SG-1 se sice vydávala na DVD obsahujících jednotlivé sezóny, ale bylo to něco jiného, protože SG-1 byla na rozdíl od Archy určena pro televizi, a tak si u Archy nebyli jistí, co očekávat od domácího prodeje.

GateWorld: Už jsme se konečně dozvěděli datum, kdy má vyjít nebo má být uveřejněno Continuum a fanoušci netrpělivě čekají na trochu více detailů. Aniž byste nám řekl nějaký spoiler, co nám o tom můžete říct?

Michael Shanks: Myslím, že se o základním konceptu filmu mluvilo už docela dost. Archa pravdy zakončuje dějovou linii s Orii a Continuum zase demonstruje to, kolik příběhů už Stargate prošlo. Postavy jsou klíčem k příběhů, a je mnoho příběhů k vyprávění.

GW: Jak význačná je Danielova role v Continuu? Uvidíme Daniela zase z jiných stran, ze kterých jsme ho ještě neviděli?

MS: Je jedna zajímavost u toho charakteru, ale nemyslím, že je záměrná. Nemohl jsem jet na Arktidu, když se tam filmovaly scény. A tak Brad Wright, autor scénáře, našel způsob, jak Daniela dostat z Arktidy, aby tam vlastně nemusel být. Nejjednodušším způsobem bylo to, že se Daniel zraní, což ho ochrání před smrtím. Táhne se to pak přes celý film - to jak Daniela ovlivnilo to zranění, jeho povahu a život, kdo se z něj stal a kým se stává, když přijímá ty následky, jak se mu to stalo a okolnosti, jak žije teď a kým se stal. Možná je více cynický, více unavený, možná více temný v některých věcech. Byla docela sranda to hrát, protože to byl pro Brada Wrighta vyloženě problém, vyřešit to a pro mě zase emoční napětí při hraní, které jsem si opravdu užil.
Dotaz na Michaelův projekt Rage of Angels, ve kterém spolupracoval s Chrisem Judgem - jestli je už nějaké posunutí a kde to ted stojí (v jakém je to bodě) - Michael prý několik týdnů před tím, poté, co skončila stávka scénáristů, slyšel, že scénář zakoupilo MGM, takže je to ted ve vlastnictví MGM. Právě ted pracují na kontraktu pro režiséra Brada Turnera. Potom se bude pracovat na mém kontraktu. Chrisův podíl hraní v projektu je už vyřešen.

GW: Co byste vzkázal fanouškům SG?

MS: Děkuju! Děkuju za to, že jste stáli vždy při nás. Za sledování filmu a možnosti být s vámi při tom (mluví o tom, jak SG herci koukali s fanoušky na premiéru Archy). Za to, že jsme mohli vidět reakce na film, což ukazuje, že stále máte rádi svoje oblíbené postavy, že mají ještě stále nějakou budoucnost. Fanoušci jsou důvod, proč to děláme. Bez nich by nebylo nic. Takže děkuju!

zdroj: gateworld.net

Television Critics Association

31. ledna 2009 v 11:03 | jac-kie |  Samantha Carter / Amanda Tapping

Amanda Tapping na akci Television Critics Association
Několik fotek, přesněji jedenáct, z této akce nabízí gateworld.net ve své nové galerii, po kliknutí na jednotlivé obrázky se do ní dostanete. Kromě Amandy Tapping se na fotkách objevuje Robin Dunne (dr. Will Zimmerman) a tvůrci seriálu Sanctuary - výkonný producent Damian Kindler a režisér Martin Wood.

A. Tapping A. Tapping A. Tapping A. Tapping A. Tapping

zdroj: gateworld.net


Hvězdná brána ONLINE

29. ledna 2009 v 19:29 | jac-kie
Taky je vám líto, že někdy Hvězdnou bránu v televizi prostě nestihnete ???
Mám tu pro vás jeden bezvadnej odkaz, na kterém si Hvězdnou bránu můžete pouštět třeba celý den, od rána do večera. . .Stargate Continum Premiere

29. ledna 2009 v 19:15 | jac-kie |  NOVINKYChristopher Judge - VIDEO

Richard Dean Anderson - VIDEO

Michael Shanks - VIDEO

Ben Browder - VIDEOSG - 1 film

29. ledna 2009 v 17:52 | www.stargateworld.eu |  NOVINKY
První informace o novém SG-1 filmu
Nový snímek zatím nemá název a na jeho scénáři pracuje Brad Wright s Carlem Binderem (bývalý scénárista a producent SGA), o režii se postará Martin Wood, který pracoval na mnoha epizodách a též na filmu Hvězdná brána: Návrat (Stargate Continuum). Wright ve svých odpovědích na dotazy fanoušků zatím potvrdil, že ve filmu bude hrát významou roli Jack O'Neill (ztvárněný samozřejmě Richardem D. Andersonem) a bohužel se v něm neobjeví Vala Mal Doran, jejíž představitelka Claudia Black se kvůli jiné práci nebude moci zúčastnit natáčení. Dále bylo zmíněno, že i přes úspěch obou předchozích filmů se zatím nepodařilo MGM přesvědčit k natočení celovečerního filmu.

Předpokládá se, že film bude natočen letos na jaře nebo v létě, na trh se tedy dostane v roce 2010.
(Zdroj: GW)


Stargate Universe

29. ledna 2009 v 17:48 | www.stargateworld.eu |  Daniel Jackson / Michael Shanks
Daniel Jackson v premiéře Stargate Universe?

Michael Shanks v nedávném rozhovoru prozradil, že mu Brad Wright nabídl malou roli v pilotním díle nového Stargate seriálu (epizoda se bude nazývat "Air"). Shanks, který podobnou rolí pomáhal odstartovat i Stargate Atlantis, prý souhlasil a nyní se jedná, zda se v Universe opravdu objeví.


Ocenění "Woman of vision"

29. ledna 2009 v 17:42 | www.stargateworld.eu |  Samantha Carter / Amanda Tapping
Amanda Tapping získala ocenění "Woman of vision"

Tato kategorie je speciální kategorií Spotting Awards, což jsou ceny každoročně předávané sdružením Women In Film & Television Vancouver, letos již po dvacáté. Amanda, známá ze seriálu Hvězdná Brána, byla oceněna za seriál Sanctuary, konkrétně za úspěšnou snahu o převedení původně pouze internetového seriálu na televizní obrazovky.


Christopher Judge

29. ledna 2009 v 17:29 | jac-kie |  Teal'c / Christopher Judge
CHRISTOPHER JUDGE
(T'ealc)
Douglas Christopher Judge se narodil 13. října 1967 v L.A. Ačkoliv se už od mala chtěl stát hercem a na střední škole si herectví i poprvé zkusil v několika školních divadelních představeních, poprvé se výrazněji projevil jako sportovec. S postavou, s jakou se narodil, není ani divu. Získal fotbalové stipendium na University of Oregon. Nejprve hrál baseball, ale brzy přešel k americkému fotbalu, ke kterému měl větší dispozice. A nevedl si špatně - třikrát byl v All-America a hrál v Hula Bowlu.

Jeho první krok směrem k šoubyznysu přišel poté, co zvítězil v konkurzu na konferenciéra ranní šou v rádiu West Coast Fox KLSR v Oregonu. V roce 1989 začal studovat drama v Howard Fine Studio v Los Angeles. Poprvé se ve filmu objevil v BIRD ON A WIRE (1990) v malé roličce policisty, poté hrál v několika dalších televizních filmech a seriálech. Na delší dobu zakotvil v jednom z nich (SIRENS, 1994-95), kde účinkoval jako jedna z hlavních postav celou jednu sezónu.

V roce 1997 dostal obrovskou příležitost - roli Jaffy Teal´ca v seriálu STARGATE SG-1, který brzy po svém uvedení sklidil obrovský mezinárodní úspěch. Z Chrise se stala hvězda a o popularitu od této doby skutečně nemá nouzi. V seriálu účinkuje již deset sezón a jako jediný z hlavních postav nechyběl v jediné epizodě. Navíc kromě herectví se u něj projevil i talent scénáristický a několik epizod seriálu vzešlo přímo z jeho pera.

Chris byl ženatý a má 3 děti , které jsou důležitou částí jeho života, společně s jeho oblíbeným golfem. Během přestávky mezi natáčením seriálu Hvězdná brána je Chris velmi činný. Např. produkoval a hrál v krátkém filmu nazvaném HACKS a také nahrál své vlastní CD. První singl z jeho alba se jmenuje "We're Going to Take Our Clothes Off". Jeho hlas mohli američtí diváci zaslechnout také v několika animovaných seriálech - např. namluvil Simona Greye v seriálu ACTION MAN, Plata v BOOK OF VIRTUES nebo Magneta v X-MEN:EVOLUTION. Objevil se také mj. ve filmech: OUT OF POCKET (2001, hlavní role s J. Beals), SNĚŽNÍ PSI (2002) nebo BLÍZKO NEPŘÍTELI (TV, 2005).

V budoucnu uvažuje o produkování, ale ne o režírování. Problém s režírováním je podle něj takový, že je všude příliš mnoho zhýčkaných, rozmarných a rozmazlených herců. Společně s výkonným producentem Stargate SG-1 Michaelem Greenburgem a Michaelovým bratrem Rossem Greenburgem také přenesl na filmové plátno příběh v USA známého sportovce Joea Louise. Chrisovo motto zní (ve volném překladu): "Dostaneš to, co dáváš. Jednej s lidmi dobře a oni budou jednat dobře s tebou."

Michael Shanks

29. ledna 2009 v 17:22 | jac-kie |  Daniel Jackson / Michael Shanks
MICHAEL SHANKS
(dr. Daniel Jackson)
Jako mladší syn ze dvou bratrů, vyrostl Michael Garrett Shanks v malém městečku jménem Kamloops. Popravdě řečeno, nikdy nějak zvlášť nemiloval své druhé jméno, Garrett, poněvadž jej tak oslovoval jeho otec, když měl Michael malér - a že to nebylo ojediněle. Na svém kontě má například zapálení ohně v lese, pronásledování děvčat a později poškození soukromého majetku (golfový klub).

Shankse zajímalo herectví již odmalička, ale jeho rodina se k tomu stavila odmítavě. On si však trval na svém. Hrál ve školních představeních (některá dokonce sám režíroval), avšak jako správný Kanaďan velmi tíhl i k hokeji. Když se pak v šestnácti rozhodoval, jak se bude jeho budoucí kariéra dále odvíjet, zda-li se stane profesionálním hokejistou nebo hercem - vybral si hraní. (Nutno dodat, že za to pravděpodobně mohla údajná Shanksova účast na natáčení seriálu MacGyver.)

V roce 1990 nastoupil na University of British Columbia a studoval obchod. Po nějaké době však zjistil, že to není to pravé a konečně přestoupil na herectví. V roce 1994 dosáhl titulu Bachelor of Fine Arts.

Již během studií účinkoval v divadelních představeních, jako jsou například "Dombey & Son" nebo "Translations". Před kamerou se poprvé objevil v epizodě seriálu "THE COMMISH", v roli mladého delikventa. Později si připsal ještě účinkování v "HIGHLANDEROVI" a "UNIVERSITY HOSPITAL". Rovněž vystupoval na Shakespeare Festivalu (1996) ve Stratfordu - role Lorenza (Kupec benátský) a Menteitha (Macbeth). Na Vancover Stanley Theatre (o dva roky později) jako Král Lear a Hamlet.

V roce 1997 se konečně objevil ve své, bezpochyby nejznámější roli lingvisty a antropologa dr. Daniela Jacksona v seriálu HVĚZDNÁ BRÁNA - věnoval se mu asi čtyři roky. Mezitím ještě stihl natočit například filmy: THE ARTIST’S CIRCLE, MR. FORTUNE’S SMILE a sadistický triler SUSPICIOUS RIVER, který byl kvůli své brutalitě stáhnut a zakázán. Rok 2001 se rovněž stal Shanksovým pokusem opustit HVĚZDNOU BRÁNU, ale na nátlak fanoušků se stejně vrátil (2002). Svůj režijní debut si Michael odbyl v dílu "Double Jeopardy (HVĚZDNÁ BRÁNA)".

O Shanksovi je všeobecně známo, že se svým výkonem není nikdy spokojen. Je to perfekcionista, který je, jak sám tvrdí, neodbytný, tvrdohlavý a upřímný. Má smysl pro humor a trochu výstřední chování. Se svou první ženou, Vaitiare Bandera (měla roli manželky Daniela Jacksona - Sha’re) má dceru Tatianu. Přibližně od roku 2000 však žije se svou jinou spolupracovnicí, Lex Doing, ze seriálu ANDROMEDA.
Dodnes si Shanks rád zahraje hokej a zajde si na zápas svého oblíbeného týmu Vancouver Canusks.

Amanda Tapping

29. ledna 2009 v 17:18 | jac-kie |  Samantha Carter / Amanda Tapping
AMANDA TAPPING
(kapitán / major Samanta Carter)
Amanda se narodila v Rochfordu v Anglii, ale společně se svými třemi bratry, z nichž dva jsou starší než ona a jeden z nich je její dvojče, vyrostla v Torontu, kam se s rodinou přestěhovali, když jí byly 3 roky. Amandini rodiče si sice přáli, aby se zabývala vědou, ona však vždy chtěla být herečkou. Když byla mladší, excelovala v matematice, ale když se dostala na střední školu, začala se více zajímat o umění.

Amanda vystudovala drama na univerzitě ve Windsoru v Ontariu, po jejímž absolvování strávila čtyři roky studiem divadla a objevila se v několika divadelních inscenacích. V této době stále přísahala, že nikdy nepůjde dělat do televize. Po šesti měsících si obstarala agenta a objevila se v první reklamě (na vdolečky). Následovalo několik dalších reklam, díky nimž si vydělala peníze, které použila mj. na finanční pomoc k existenci Random Acts - improvizující komediální herecké skupině, kterou vytvořila na počátku 90.let v Torontu spolu s dalšími dvěmi ženami - Katherine Jacksonovou a Anne Marie Kerrovou. Tato skupina předváděla své skeče, výstupy a představení na různých malých místech, akcích, soutěžích a festivalech v okolí Toronta. Její existence skončila poté, co se všichni členové skupiny přestěhovali nebo změnili své působiště.

V letech 1992 - 1997 se Amanda objevila v několika televizních filmech a seriálech. V roce 1992 ji diváci mohli spatřit v jedné epizodě seriálu KUNG FU: THE LEGEND CONTINUES. Dále hostovala v seriálu FOREVER KNIGHT a o rok později se objevila i ve známém seriálu X-FILES v epizodě Avatar. V roce 1995 pak účinkovala v TV filmech DEGREE OF GUILT, THE HAUNTING OF LISA a NET WORTH. V tomto roce se také objevila v 1 epizodě seriálu GOOSEBUMPS. A diváci ji mohli také vidět ve filmech THE DONOR a RENT A KID. Rok 1996 jí přinesl role v adaptaci knihy od D. Steelové REMEMBRANCE a v seriálu NEWSROOM. V sérii FLASH FORWARD se pak objevila v jedné z hlavních rolí.

To už ale přišel rok 1997, který pro ni znamenal zlom. Nejprve si zahrála v romantické komedii BOOTY CALL. Poté ale přišel pro ni dosud největší úspěch - role kapitána (později majora) Samanthy Carterové v úspěšném sci-fi seriálu STARGATE SG-1 (Hvězdná Brána). Díky této roli pronikla do povědomí miliónů fanoušků po celém světě a stala se velice oblíbenou. A protože jí práce na seriálu i její současný život vyhovuje, v roce 2005 podepsala smlouvu již na jeho desátou řadu.

Mezitím se provdala za Alana Kovacse a v březnu 2005 se jí narodila holčička, takže poprvé za 8 let musela vynechat několik epizod SG-1. V přestávkách natáčení Hvězdné brány si zahrála mj. v seriálech OUTER LIMITS nebo MILLENIUM či ve filmech THE VOID, BLACKTOP (2000), LIFE OR SOMETHING LIKE IT (2002) a dalších. Její obvyklý pracovní den při natáčení SG trvá 14 h. Aby vystupovala realisticky jako doktorka a vědec v roli Sam Carterové, diskutuje s ex-navy-SEAL a učí se speciálně o astrofyzice. Amanda je také horlivá čtenářka a spisovatelka - napsala už několik scénářů. Před narozením své holčičky trávila svůj volný čas mj. modernizováním a renovováním svého domu a dováděním se svým psem Abbiem.

Vala Mal Doran

28. ledna 2009 v 22:24 | jac-kie |  Valla Mal Doran / Claudia Black
CLAUDIA BLACK
(Vala Mal Doran)

Claudia Black se narodila a vyrůstala v australském Sydney. Při otázkách na rok jejího narození vždy ráda mlčela, ale při jednom interview v roce 2000 prozradila, že je jí 28, tzn. že se narodila v roce 1972 (a to konkrétně 11. října). V dospělosti strávila část svého života na Novém Zélandě a žila i v Evropě - nejdéle v Londýně.

Na divadle ztvárnila několik rozdílných charakterů - účinkovala např. ve "Spotlight On Women", "Loose End", nebo ve hrách
O. Wildea "Portrait Of Dorian Gray" a "Pick Ups" v The Belvoir Street Theatre, jedné z nejprestižnějších divadelních společností v Sydney, kde hráli mj. další známí herci jako Geoffrey Rush nebo Cate Blanchettová. Dalšími důležitými rolemi se pro ni na divadle staly Jo March v "Little Woman" a "The Worlds Knot" v Bicentennial Opera. Při evropském turné pak udělala velký dojem na kritiku rolí Portie v Shakespearrovském "Merchant Of Venice" - v roce 1990 byla finalistkou v soutěži the Globe Shakespeare Competition.

V Austrálii a na Novém Zélandě se Claudia stala známou účinkováním v několika TV seriálech. Hlavní roli vytvořila v CITY LIFE (1996), vedlejší pak v A COUNTRY PRACTISE (1994). CITY LIFE, seriál typu Melrose Place, se natáčel na Novém Zélandu a byl zrušen po první sérii kvůli průměrné sledovanosti. Ale v Evropě měl úspěch a získal několik cen včetně za nejlepší dramatický seriál roku. Claudia hrála Angelu Kostapas, talentovanou řeckou právničku. Hostovala i v několika amerických TV seriálech - G.P. (1998), POLICE RESCUE (ep. 3x12 jako Julia, 1993), SEVEN DEADLY SINS (1993), GOOD GUYS BAD GUYS (1997, 2x05), WATER RATS (2x21, 1997), A TWIST IN THE TALE (1999), BEASTMASTER (2x13, 2000). V ČR pak známe seriály HERCULES, kde si v letech 1997 a 1998 zahrála ve 2 epizodách (3x22 a 4x10) Cassandru, stejně jako v XENA - WARRIOR PRINCESS (2000).

A pak přišel sci-fi seriál FARSCAPE (1999-2003), který Claudii skutečně proslavil. Ztělesnila zde roli důstojnice Aeryn Sun, která se zapletla s lodí uprchlých vetřelčích trestanců a jednoho lidského astronauta. O oblíbenosti této postavy svědčí kromě obdivu fanoušků i nominace na nejlepší herečku na Saturn Awards v letech 2000-2003. Toto ocenění pak získala v roce 2005 za svůj výkon ve FARSCAPE: THE PEACEKEEPER WARS (2004), filmu, který zakončil celý seriál vytvořený Rockne S. O´Bannonem a Brianem Hensonem, a který se natáčel v Austrálii po 4 roky. Claudia taktéž získala několik dalších ocenění za nejlepší herečku - např. v anketě časopisu "TV zone Magazíne", souteže "2000 sci-fi ing" či "Roswell Award" v letech 2001 a 2002.

Co se filmů týče, v roce 1994 hrála Claudia Black hlavní roli v komedii THE GOOD FRUIT, ale mnohem známější je její účinkování ve sci-fi filmu PITCH BLACK (Černočerná tma, 2000) jako Sharon "Shazza" Montgomery, pasažérky obchodní lodi havarující na neznámé planetě, s Vinem Dieselem v hlavní roli. V roce 2001 si Claudia zahrála Pandoru v horroru QUEEN OF THE DAMMED (Královna temnot). V roce 2006 pak namluvila jednu z hlavních postav v 3D sci-fi Jackieho Turnureho STOLEN LIFE. V roce 2003 musela zrušit svoji svatbu kvůli natáčení FARSCAPE: THE PEACEKEEPER WARS. Odložila ji ale pouze o rok - v roce 2004 se konečně provdala a na 2 měsíce zmizela se svým choťem při líbánkách ze světa. V prosinci 2005 se jí narodilo dítě.

V roce 2005 se objevila v epizodě 8. řady kultovního STARGATE SG-1 v epizodě "Prometheus Unbound" jako Vala Mal Doran. Reakce od fanoušků byla velice příznivá, a tak podepsala své účinkování v dalších 8 dílech 9. řady tohoto seriálu. A v 10. řadě se již zařadila mezi hlavní představitele. Její postava patří v seriálu k nejzábavnějším a tak zde Claudia mohla uplatnit i své komediální vlohy. Claudia stále pracuje pro televizi a v roce 2007 ji mohli diváci spatřit v THE DRESDEN FILES jako Lizz Fontaine. V tomtéž roce také natočila STARGATE: THE ARK OF TRUTH a STARGATE: CONTINUUM - 2 filmy navazující na seriál, který byl po 10 letech ukončen.

Claudia Black neoplývá pouze hereckým talentem, ale umí také velice dobře zpívat a hrát na kytaru. Má ráda klasiku a jazz. Několikrát dokonce živě vystupovala - např. na mezinárodním Farscape Convention v Burbanku, její hlas také můžeme slyšet na 1 jazzovém CD od Paula Goddarda v písni "Groovy". Claudia má sestru, miluje těstoviny a čokoládu, stejně jako cestování, potkávání nových milých lidiček, poslouchání hudby, jógu, sledování TV show a v neposlední řadě i jízdu na kolečkových bruslích. Je také počítačově zdatná.

Don S. Davis

28. ledna 2009 v 22:21 | jac-kie |  Generál Hammond / Don S. Davis
DON S. DAVIS
(gen. George Hammond)


Don S. Davis


Don S.Davis je umělecky velmi mnohostranně založený muž. Kromě toho, že vystupuje jako herec, je také malíř, designer, řezbář, bývalý divadelní profesor a byl také kapitánem armády USA během šedesátých let. Don se narodil a vyrostl v malém městečku Ozarks v Missouri. Stal se bakalářem vědeckého stupně dvojoboru divadla a umění na Southwest Missouri State College v roce 1965. Poté strávil 3 roky v aktivní službě v armádě Spojených států Amerických. Po jeho odchodu z aktivní služby v ozbrojených silách nastoupil Don studium na University of Southern Illinois v Carbondale a ukončil ho magisterským divadelním titulem v roce 1970. Poté několik let učil, než se vrátil na Southern Illinois University, kde dokončil svou celoroční práci a získal titul PhD v divadelním oboru. Tento titul obdržel v roce 1982.

Donovou první láskou během jeho života bylo vizuální (optické) umění. Když vyrůstal, často maloval, kreslil a vyráběl sochařské konstrukce. Když byl malý chlapec, tak jeho otec - M.T. Davis - vlastnil skladiště dříví a podporoval Donovy zájmy založením fungujícího truhlářského (dřevozpracujícího) obchodu, kterého Don mohl plně využívat ke svým uměleckým zálibám. Obchod tvořil součást jejich rodinného domku. Otec ho také učil ořezávat a zpracovávat dřevo. Stálá pozitivní podpora Donova kreativního snažení od jeho rodiny způsobila přirozený vývoj pro Donovo další pokračování jeho životních zájmů v malování, řezbářství a designerských projektech až do dospělosti. Takže díky tomu strávil Don téměř dvacet let ve vztahu a rozvíjení všech těchto zájmů, zatímco na živobytí si vydělával jako kolejní scénový designér a svůj příjem rozšířil prodejem svých uměleckých výtvorů a různými designérskými odměnami.

Ve filmovém průmyslu začal Don pracovat, zatímco učil na University of British Columbia ve Vancouveru počátkem 80. let. Učení zanechal v roce 1987, aby se mohl plně věnovat herectví. I před tím, než dostal svou doposud největší příležitost v roce 1997 rolí generála George Hammonda v kultovním seriálu STARGATE SG-1, byl Don S. Davis velice známým hercem. Určitě si ho mnozí pamatujete v roli majora Briggse ve slavném seriálu TWIN PEAKS. Zahrál si také otce agentky Scullyové v neméně úspěšném seriálu X-FILES. Se svým pozdějším seriálovým kolegou ze Stargate SG-1 Richardem Deanem Andersonem se setkal poprvé u natáčení "jeho" seriálu MAC GYVER, kde Don S. Davis pracoval jako kaskadérský dvojník herci Danu Elcarovi a střihl si i epizodní roli řidiče náklaďáku s betonem. V Česku hraných seriálech se dále objevil např. v Krajních Mezích (THE OUTER LIMITS) - a to hned ve 2 epizodách: "The Voice of Reason" a "Living Hell". Dále jste ho mohli spatřit v Zapadákově (NORTHERN EXPOSURE), HIGHLANDEROVI, v JUMP STREET 21, (několik episod),Zákon V L.A. (L.A. LAW), KNOTS LANDING, POLTERGEIST: The Legacy, COLUMBO a v dalších u nás nevysílaných seriálech.

Don S. Davis je ale také často obsazován do vedlejších rolí filmových - jeho bohatá filmografie čítá až několik desítek rolí. Z těch u nás známějších jste ho např. mohli zahlédnout ve filmech VELKÉ VÍTĚZSTVÍ (1992), HRDINA PROTI SVÉ VŮLI (1992), CLIFFHANGER (1993) nebo CON AIR (1997).

V seriálu STARGATE SG-1 účinkoval plných sedm sezón (1997-2005) jako jedna z hlavních postav, poté však seriál ze zdravotních důvodů opustil, kvůli pracovnímu vytížení, které již nemohl plně absolvovat. V herecké kariéře však v mírnější formě pokračoval i nadále - a to i ve Stargate, kde se ještě objevil v několika epizodách (stejně jako ve STARGATE ATLANTIS). Jeho posledním filmem byl STARGATE: CONTINUUM (2008), jeden ze dvou snímků, které následovaly po skončení seriálu. V posledních letech svého života žil se svojí ženou Ruby Fleming-Davisovou poblíž Vancouveru (tedy v místě natáčení SG) společně s jejich třemi psy, pojmenovanými Teto, Ming a Charley a ve svém volném čase zdokonaloval svůj umělecký talent nebo hrál golf, na což měl konečně více času.

Don S. Davis zemřel 29. června 2008 ve věku 65 let, kdy podlehl těžkému srdečnímu infarktu.

Stargate kalendář na rok 2009

28. ledna 2009 v 20:12 | jac-kie |  Stargate zajímavosti
Super kalendář
Ještě nemáte kalendář na tento rok???
Pokuď ne, našla jsem pro vás ten správný odkaz, kde si můžete koupit Stargate kalendář na tento rok.
Je opravdu SUPER a já ho mám takyFan Mail - Richard Dean Anderson

26. ledna 2009 v 20:29 | jac-kie |  Jack O'neill / Richard Dean Anderson
FAN MAIL
Patříte taky mezi fanoušky RDA ???
Jestli-že je tomu tak, mám pro vás zajímavý odkaz a to dialogové okénko RDA.
Chcete mu napsat mejla nebo s ním prostě jen tak chatovat??
Tak se podívejte na následující odkaz.


Richard Dean Anderson - narozeniny

24. ledna 2009 v 16:23 | jac-kie |  Jack O'neill / Richard Dean Anderson
NAROZENINY
Ačkoli se to zdá neuvěřitelné, je to tak - Richard Dean Anderson, který hrál ve Stargate plukovníka Jonathana "Jacka" O'neilla, oslavil 23. ledna 2009 své 59 narozeniny!!!
GRATULUJEME

Pomáhat můžeš i TY !!!

Otevři oči!Zachraňte tuleně