Září 2008

Jonathan "Jack" O'Neill → životopis

29. září 2008 v 13:09 | jac-kie |  Jack O'neill / Richard Dean Anderson

Celým jménem John Jonathan "Jack" O'Neill


ŽIVOTOPIS
Jack pochází z větrnného města Chicaga,které leží ve státě Illinois. Už od malička byl černou ovcí své rodiny. Narozdíl od ní měl totiž neustále problémy nejen ve škole,ale i se zákonem. Došlo to tak daleko,že když se v 18ti ZNOVA ocitl před soudem,tak mu dal shovívavý soudce na výběr-Armáda a nebo vězení? Jack se od prvního dne projevil jako nadaný voják a stal se členem Black Ops-jeho práce byla přísně tajná. V roce 1982 byl Jack,tehdy jako kapitán, se svým týmem (Kawalski a velitel John) poslán do Východního Německa,kde měli zajmout Ruského agenta. Mise ale skončilo neúspěchem a Johnovou smrtí.V 80.letech byl Jack vážně zraněn (zlomená noha) v Iráku,kde ho jeho velitel, plukovník Frank Cromwell ,nechal na pospas Iráckému vězení,kde Jack strávil 4 měsíce.Cromwell si myslel,že je Jack mrtev. S Jackovou ženou Sarah měli poměrně šťastné manželství a syna Charlieho. Idilická rodinka ale skončila,když se Charlie zastřelil Jackovou služební zbraní. Jack si to nikdy neodpustil. Byla mu odebrána jeho zbraň a byl vyloučen z armády. O rok později byl vybrán na misi na Abydos-první expedici Hvězdnou bránou (viz film),kde se seznámil s Archeologem Danielem Jacksonem. Dostal za úkol odpálit jadernou hlavici na druhé straně,v případě,že by Zemi hrozilo nebezpečí. Nakonec jí ale nechal explodovat na lodi goa'ulda Raa,díky místnímu chlapci Skaarovi,který mu vrátil chuť do života. Když se Plukovník O'Neill vrátil z mise,zjistil,že ho jeho žena kvůli smrti jejich syna opustila. O rok později je znova povolán do aktivní služby,když projdou bránou neznámí mimozemšťané. Seznámí se s Kapitánem Samanthou Carterovou a vrací se zpět na Abydos,kde žije Daniel se svou ženou Sha'ri. Když Sha'ri a Skaaru unesou goa'uldi vydají se všichni 3 na planetu Chulak,kde jim ze zajetí v goa'uldském vězení pomůže jaffa Teal'c. Když se rozjede program StarGate Command,Jack jmenován velitelem týmu SG-1.
PRACOVNÍ STAV
Hodnost: Plukovník (od 8.série Brigádní Generál , v 9. Major-Generál)
Kvalifikace: strategie,chemické zbraně a výbušniny,velitel SG-1
Poslání: bránit Zemi před možnou nepřátelskou invazí. Prozkoumávat nové světy a přinášet nové technologie k dalšímu studiu a použití.
OSOBNÍ STAV
Rozvedený se ženou Sarah. Vlastní chatu se srubem v Severní Minnesotě a dům v Colorado Springs.Jezdí v černém terénním autě značky FORD(poznávací značka: QIB-636) a vlastní teleskop.
POVAHA
Jack je ostřílený voják se smyslem pro cynický humor,kterým se snaží odlehčit obtížné situace. Svým nadřízeným říká do očí,co si o nich myslí a proto s nimi má občas problémy. Nikdy svoje lidi nenechá ve štichu a spoléhá na svůj instinkt a praktický rozum. Je tvrdohlavý,neoblomný,drzí,rodinný tip.Rozumí si s dětmi,ale v přítomnosti žen je trochu nesmělý a málo kdy udělá první krok.Věří v čest,má smysl pro zodpovědnost.Nebojí se smrti.
MÁ RÁD...
Samanthu Carterovou. Jablečný koláč,pivo,kávu,tuňák,vanilkovou zmrzlinu,svoji kšiltovku,olivovou barvu,volné pohodlné oblečení,box,Simpsonovi,psi. Rád rybaří ve svém srubu v Minnesotě(v rybníčku nemá žádné ryby a žádnou nikdy nechytil). Má také rád svoje soukromí,herečku Mary Steenburger,akci,zbraně,vesmír a padající hvězdy (astronomii). Rád létá,hraje šachy,nebo jojo a zbožňuje svoji práci.
NEMÁ RÁD...
Vědce,jogurty,Rusy,Hady,Goa'uldy,Tok'ry,sci-fi filmy,senátora Kinseyho,dlouhé porady,hloupé poznámky,vlezlé lidi,politické problémy,využívání a překvapení. Má averzi k broukům.Nerad nosí svou uniformu (podle něj je málo pohodlná).
ZAJÍMAVOSTI:
 • Má antický gen,díky kterému může ovládat technologii této rasy(Antické vědomosti mu byly 2x přehráty do mysli)
 • Neumí hrát ping-pong a myslí si,že jo
 • Má zdravotní problémy se zády a kolenem,měl 2x zlomenou nohu
 • Přes levé obočí má jizvu
 • Pokaždé,když se má napít z hrnku,tak se do něj zašklebí a prstem z něj vytáhne nějakej chabrus :-D
 • Má rád Samanthu Carterovou,podle jeho slov, "mnohem víc než by měl",ale jejich pracovní stav jim to nedovoluje.
 • Nosí trenky :-D
 • Rybaří ve svém srubu v Minnesotě,i když ví,že v něm nejsou žádné ryby (do konce 8.serie)
 • Hází vršky od piva po svém bytě
 • Údajně poslouchá Bibli z kazety :-D (údajně!)
 • Jeho oblíbená píseň je "Say That You Love Me" od Franka Sinatri
 • Než s nějakou "mimozemšťankou" něco má,musí ji nejdřív poznat. (zatím si ho teda všechny vynutily)
 • Byl už Jaffa,Tok'ra a měl v sobě i goauldského symbionta
 • Narodil se 20.října roku 1952
//

SG -1

29. září 2008 v 12:58 | jac-kie |  SG-1 Team

Tým SG - 1


Složení SG-1 od roku 1997 až 2005. Nejznámnější tým ze StarGate Command,který 9x zachránil svět :-P Prostě klasika-v týmu se všichni vzájemně doplňůjí a každý zde zná své místo.


For jac-kie

29. září 2008 v 12:32 | jac-kie |  Mé diplomy

Od Miss*pandička


Od Miss*pandička

Jack O'Neill - Superman

29. září 2008 v 12:28 | jac-kie |  Stargate - videa


OD VÁS pro jac-kie

29. září 2008 v 12:23 | jac-kie |  Diplómky za SB
Od EVELIN
Od REVANGE

Od WIKOLKY

Od KARMOLINY

Od NEWKAX

For jac-kie II.

29. září 2008 v 12:21 | jac-kie |  Mé diplomy
Ben Browder

29. září 2008 v 11:47 | jac-kie |  Cameron Mitchel / Ben Browder
BEN BROWDER
(Cameron Mitchel)

185 cm vysoký Robert Benedikt Browder se narodil 11. prosince 1962 ve městě Memphis v Tennessee. Poté, co získal bc titul z psychologie na Furman University, odjel studovat do Londýna na Central School of Speech and Drama, kde v roce 1989 potkal svoji budoucí ženu Francescu Bulle, také herečku, která se později po jeho boku objevila např. v několika epizodách seriálu FARSCAPE. Žijí spolu dodnes a mají dvě děti.

Než se Ben proslavil titulní rolí v australském sci-fi seriálu FARSCAPE, který se natáčel čtyři sezóny v letech 1999-2003, načež byl zakončen filmem FARSCAPE: THE PEACEKEEPER WARS (2004), začínal na divadle, kde vystupoval mj. v několika Shakespearových hrách
. Zahrál si i maličké role v několika TV filmech a seriálech, u nás známe např. Melrose Place (1992), Danielle Steele's "Secrets" (1992), Murder, She Wrote (1994) a dalších. Ztvárnil i malé roličky ve filmech: mladičký bažant v MEMPHIS BELLE (1990) nebo po boku Seana Youna a Matta Dillona A KISS BEFORE DYING (1991), dále film NEVADA (1997) či BOOGIE BOY (1998). Americkým a kanadským tv divákům vstoupil poprvé více do vědomí účinkováním v sérii PARTY OF FIVE (1996-97) jako jedna z hlavních postav.

Pak již přišel úspěch ve FARSCAPE, kde ztvárnil roli pozemského astronauta Michaela Crichtona, který se vlivem červí díry dostane do zcela jiné části vesmíru
, odkud není cesty
zpět. V originální a fanoušky ceněné sci-fi sérii vydržel až do roku 2004. V tomto roce si také zahrál hlavní roli v thrilleru A KILLER WITHIN. A pak obdržel prestižní nabídku ze Stargate, která se neodmítá. Nejprve byl vybrán pro roli majora Johna Shepparda ve SG: Atlantis, ale kvůli natáčení filmu Farscape: The Peacekeeper Wars tuto roli nemohl přijmout. A tak se objevil v hlavním STARGATE SG-1 jako nový lídr SG-1 plk. Cameron Mitchell, kde nahradil oblíbeného Richarda Deana Andersona. A nutno přiznat, že právě proto neměl novou roli právě snadnou. Mnozí fanoušci ho nepřijali nejvlídněji, navíc mu (nebo spíše tvůrcům) byla vyčítána typová podobnost s Michaelem Shanksem, představitelem Daniela Jacksona. Nicméně Ben strávil v SG-1 poslední dvě sezóny této kultovní série a zahraje si i v připravovaných filmech STARGATE: THE ARK OF TRUTH a STARGATE: CONTINUUM.

Browderova rodina
vlastní a provozuje auto závodní série NASCAR Busch, kterou řídí Benův bratr Neil Browder. Jeho oblíbeným filmem je Jeremiah Johnson (1972), jehož koncept také včlenil do scénáře jedné z epizod Farscape. Ze všech míst nejvíc na světě nejvíc miluje Diet
Mountain Dew, Clark Bars a Crisco, které mu prý při pobytu v zahraničí velmi scházejí.


Adoptované postavy

29. září 2008 v 11:40 | jac-kie |  Adoptované postavy
Tak tohle jsou mé adoptované postavy.
Adoptovat postavy si můžete ZDE

Moje Sbéčka

29. září 2008 v 11:32 | jac-kie |  SB
Spřátelené blogy:
(aktualizováno dne 10. 2. 2010)

(blog hlavně o Stargate)

(blog o Stargate, F1,..)

Lucka
(blog o seriálech)

(blog o hudbě, celebritách,..)

(mix nejlepšího)

(blog hlavně o Stargate povídkách)

(blog s Richardem Gerem)

(blog o seriálech, povídkách,..)

(blog o Stargate a povídkách)

(blog o celebritách, povídkách,..)

(blog o Stargate)

Meredith
(blog o Stargate, Sanctuary,..)

(blog se Seriály)

(blog o Stargate)

(blog o Komisaři Rexi)

(blog o Stargate)

(blog o Stargate, Sanctuary,..)

(blog o Stargate, povídkách,..)

(blog o seriálech, hlavě o Stargate)

(blog o Stargate)

(blog o Stargate)

Rodney-Citron
(blog o Stargate, Sanctuary,..)

Blouci 007
(blog o celebritách, seriálech,..)

(blog o seriálech)

(blog o seriálech, celebritách,..)

(blog s filmy a seriály)

(blog se Stargate povídkami)

e-maily některých hvězd

29. září 2008 v 11:29 | jac-kie |  Autogramy

e-maily některých hvězd:

Rowan Atkinson: general@pbjmgt.co.uk

Robbie Coltrane: cda@cdalondon.com

Alyssa Milano: peacebypeace1@mac.com


Upozornění: nejsou to osobní maily hvězd, ale agentů! Když na ně píšete, zdvořile požádejte o autogram té a té hvězdy, ale žádné výlevy typu "já tě tak miluju, Johnny!":-)

Překlad automatického mailu u seriálů (Buffy, Charmed...)

29. září 2008 v 11:21 | sammya.blog.cz |  Autogramy

Překlad automatického mailu u seriálů (Buffy, Charmed...)
Jestli posíláte mail o autogram na mail Buffy nebo Charmed, přijde vám zpět automatický mail. Tady je jeho překlad. Není to úplně doslova přeložený, ale zásadní smysl v tom je:-):


Díky, že jsi napsala a za tvoji podporu Buffy, přemožitelky upírů / Čarodějek. Jelikož Buffy / Čarodějky už se nenatáčí, naše smlouva zasílat fotky zdarma na území Spojených států (plus Kanady u Charmed) vypršela. Litujeme jakýkoliv nepříjemností. Jestliže bydlíte mimo Spojené státy ( a Kanadu u Charmed), jste stále oprávněná obdržet fotku. Prosím zkontrolujte zprávu, kterou jste nám poslala (tu předtím:-) a ujistěte se, že obsahuje vaši plnou adresu. Jestli ne, napište prosím znova a adresu tam připište. Vaše žádost bude pracovaná za 4-6 týdnů (tohle berte s rezervou, někdy je to dýl). Fotky vám budou zaslány poštou, ne emailem. Vzhledem k vysokému množství doručené pošty vám nemůžeme odpovědet osobně nebo se jinak vyjadřovat. Jednu autogramovou žádost na jeden email, prosím. Každá zpráva s více než jednou žádostí bude automaticky vymazaná. Vyhrazujeme si právo limitovat počet fotek, které zašleme jednou žadateli. To proto, aby se zabránilo jeho prodávaní nebo daní do aukce.


Studio Fan Mail

29. září 2008 v 11:20 | sammya.blog.cz |  Autogramy

Studio Fan Mail aneb emaily hvězd
Studio Fan Mail je společnost, která rozesílá pre-print (překopírované - viz Autogramová terminologie) autogramy více než 120 hvězd. Pro získání kteréhokoli z nich stačí poslat email na tu emailovou adresu a připsat tam svojí adresu. Zhruba po měsící by vám měl autogram dojít. Pozor - pište email pro každou hvězdu zvlášť, jinak nedostanete nic. A ještě něco - tohle nejsou osobní emaily hvězd a ta hvězda nejspíš váš mail v životě číst nebude, to jen ti pracovníci, co rozesílají autogramy. Proto do mailu nepište, jak tu hvězdu obdivujete, ale spíš něco v tom smyslu, že byste chtěli mít její autogram a jestli by vám ho neposlali.


seznam hvězd:Inspirace pro psaní dopisů

29. září 2008 v 11:19 | sammya.blog.cz |  Autogramy

Nějaké fráze a inspirace pro psaní dopisů


27.3.2008 13:53 | Sammy | .:JAK SI NAPSAT O AUTOGRAM:.


Takže, na základě žádosti bych vám tu pomohla sestavit dopis, ale nečekejte nic jako ty návody z časopisů, který nesnáším, jsou TAK neosobní....nenapíšu sem žádnou šablonu, podle který můžete psát, jen inspirativní fráze.


Úvod:


Milý křestní nebo příjmení, Ahoj křestní jméno


Jmenuji se (jméno) a je mi (kolik) let. Bydlím v (město).


Dear křestní jméno nebo příjmení, Hello jméno


My name is (jméno) and I'm (kolik) years old. I live in (město).


Tohle asi bude u všech lidí stejný, předpokládám:-)


"Obdivovací část":


Jsem váš velký fanoušek/fanynka od té doby, co jsem vás viděla ve filmu (jeho název).


I'm your great fan since I saw you in (název filmu) movie.


Jakmile jsem vás viděl/a ve filmu (jeho název) v roli (jméno postavy), hned jste se stal/a mou/mým oblíbeným/nou hercem/čkou.


As soon as I saw you in (jméno filmu) movie in role of (jméno postavy), you've become my favourite actor / actress.


Už dlouhou dobu jsem váš velký fanoušek/fanynka, ale až teď jsem se rozhodl/a vám napsat dopis.


I have been your great fan for a long time but I decided to write you a letter just now.


Nedávno jsem viděla film (jho název) a okažitě jste mě tam zaujal vy jako (jméno role).


Not a long time ago I saw the (název filmu) movie and you held my interest immediately as (jméno role).


Moje nejoblíbenější role, kterou jste hrál, je asi (jnéno postavy) ve filmu (název), protože to byl můj oblíbený film už v dětství.


My most favourite role of you is probably the role of (jméno postavy) in the (název filmu) movie, because it has been my favourite movie since my childhood.


"Žádací část":


Rád/a bych vás toutocestou požádal/a o váš podpis


I'd like to ask you for your autograph in this way.


Byl/a bych velmi poctěn/a (šťastný/á, nadšen/á), kdybyste mi poslal/a váš autogram.


I would be very honoured (happy, excited) if you sent me your autograph.


Kdybyste si našel/a chvilku a podepsal/a pro mě fotku, byl/a bych vám velmi vděčný/á.


If you found a moment and signed for me a photo, I'd be very grateful to you.


Hrozně byste mě potěšil/a, kdybyste pro mě podepsal vaši fotku.


You would delight me so much, if you signed for me a photo of yourself.


Kdybyste mi prokázal/a tu laskavost a podepsal/a pro me vaši fotku, byl/a bych moc šťastný/á.


If you did for me the favour and signed for me a photo of yourself, I would be very happy.


Mohl(a byste mi poslat (taky) svou vlastní podepsanou fotku?


Could you send me your own signed photo (as well), please?


Rozloučení:


Velice vám děkuji za váš čas / za přečtení tohoto dopisu / za podepsanou fotografii atd.


Thank you very much for your time / for reading this letter / for signed photo.


Chtěl/a bych vám moc poděkovat za váš čas / za přečtení tohoto dopisu / za podepsanou fotografii atd.


I'd like to thank you so much for your time / for reading this letter / for signed photo.


Doufám, že vám to pomohlo. Nejde z toho sestavit celej dopis, je to jen pro inspiraci, vždycky do toho musíte vložit ještě něco osobního;-)

Jak poslat dopis s žádostí o autogram???

29. září 2008 v 11:09 | sammya.blog.cz |  Autogramy

Co všechno kromě dopisu dát do obálky
9.11.2007 22:14 | Sammy | .:JAK SI NAPSAT O AUTOGRAM:.
Když už tedy máte napsanej dopis, sežeňte si jednu velkou a jednu menší obálku.
Na menší obálku napište svoji adresu, v té vám potom ten autogram přijde nazpátek.

Na velkou obálku napíšete adresu té celebrity, které posíláte žádost o podpis.

Potom přijde na řadu zapeklitá otázka poštovného. Žádná hvězda vám poštovné nezaplatí ze svého (ano, jsou výjimky, ale těch je málo), protože i když si vydělávaj víc než slušný prachy, kdyby měli platit všechno poštovný, asi by se nedoplatili, páč si uvědomte, kolik lidí denně o podpisy žádá. Opět máte několik možností, jak tohle vyřešit.
 1. Máte-li příbuzné nebo sami jezdíte do země, ze které vám má podpis přijít, kupte si tam známky v takové hodnotě, aby to přišlo do Česka (z vlastní zkušenosti třeba v Anglii řeknete jen, že chcete známku do Evropy a oni už vědí;-)
 2. Pokud pro vás ta první možnost není uskutečnitelná, můžete zkusit trik s posláním bankovek. Vyměníte si peníze na tamní měnu a pošlete třeba papírovej dolar. Zkoušela jsem poslat i kovové mince, má to ovšem tu nevýhodu, že ten dopis pro hvězdu je pak těžší a poslání stojí víc:-) Četla jsem, že jednou se poslaná dolarovka vrátila dokonce podepsaná:-D
 3. Poslední a nejvíce sběrateli využívaná možnost je koupit si na poště tak zvanou Mezinárodní odpovědku (anglicky International Reply Coupon = IRC). Stojí čtyřicet korun a vložíte ji do obálky spolu s dopisem (takže ji nikam NELEPÍTE!). Pro informaci, kolik odpovědek k vašemu dopisu přiložit, se podívejte sem (pro dopisy u Velké Británie) a sem (pro dopisy z USA).
Takhle vypadá mezinárodní odpovědka:


Někdy se stává, že osoba, od které chcete autogram, vlastní fotky neposílá nebo posílá fotky, které se vám nelíbí. V prvním případě musíte fotku poslat k podepsání vy, jinak nedostanete nic. Prostě si jen najdete hezkou fotku v dobrý kvalitě na internetu a necháte ji vytisknout jako normální digitální fotku. V druhém případě se může stát, že i když vy fotku pošlete, tak se vám vrátí nepodepsaná s tou ošklivou podepsanou:-) V zásadě je ale slušnost snažit se poslat vždy něco svého na podepsání.

Takže abychom to nějak shrnuli. Pokud jste si sehnali známku té cizí země, nalepte ji na malou obálku s vaší adresou. Pokud ne, odpovědku ani peníze nikam nelepte:-D. Na malou obálku můžete ještě napsat "Do not bend" nebo "Nepřehýbat", aby se vám fotky nevrátili zmačkané.

Do velké obálky tedy dejte:
 1. dopis
 2. malou obálku s adresou (buď bez známky nebo s ní)
 3. mazinárodní odpovědku/y nebo eventuálně peníze
 4. fotku (doporučováno)
V zásadě se můžete řídit tímto schématem:

Nebo touhle fotkou:-)

Velkou obálku zalepte a napiště na ní adresu hvězdy, pokud jste to ještě neudělali:-).
pokr.: Krok 3 - Poslání samotného dopisu
Pomáhat můžeš i TY !!!

Otevři oči!Zachraňte tuleně